Milleks on vaja jalgu koorida koorimiskreemiga?
Milleks on vaja jalgu koorida koorimiskreemiga?
Miks koorida?
Vananedes meie keha kõige suurema organi töö aeglustub. Mis tähendab, et rakkude taastootmine aeglustub ja seda juba 20. eluaastast!
Naha pindmisele kihile kuhjunud surnud rakukiht muudab selle tuhmiks ja närtsinuks. Nii tekibki nahale tuhm jume. Koorimine, aga eemaldab surnud naharakud ja ka sinna kogunenud mustuse. Koorimine muudab naha pehmemaks ja vastuvõtlikumaks erinevatele toimeainetele.
Koorija korrapärasel tarvitamisel imenduvad paremini naha niisutajad ja toitained.
Koorimisel on veelgi häid omadusi: see puhastab naha põhjalikult, ummistunud poorid ehk komedoonid muutuvad heledamaks, paraneb naha vereringe ja ainevahetus, vähenevad pindmised kortsukesed.
Jalgade koorimine koorimiskreemiga on kasulik mitmel põhjusel:
-
Surnud naharakkude eemaldamine: Koorimiskreemid aitavad eemaldada jalataldadel ja varvastel kogunenud surnud naharakud, mis võivad muidu põhjustada naha karedust ja kuivust.
-
Naha pehmendamine: Regulaarne koorimine aitab jalgade nahka pehmemaks ja siledamaks muuta, mis võib aidata vältida näiteks kõvade ja valulike nahapaksendite teket.
-
Parema niisutuse võimaldamine: Kui surnud naharakud on eemaldatud, imenduvad niisutavad kreemid ja muud hooldusvahendid tõhusamalt, aidates nahka paremini niisutada ja taastada.
-
Vereringe parandamine: Koorimine aitab stimuleerida vereringet jalgades, mis omakorda võib vähendada väsimust ja tursumist ning toetada naha üldist tervist.
-
Kareda naha ja lõhede ennetamine: Jalgade regulaarne koorimine aitab ennetada kareda ja paksenenud naha ning lõhede teket, mis võivad olla valulikud ja ebamugavad.
Koorimine võib tõepoolest olla unustatud või alahinnatud iluhooldustrikk, kuid see on üks tõhusamaid viise naha tervise ja ilu hoidmiseks. Paljud keskenduvad näohooldusele, kuid keha, eriti jalgade, käte ja muude piirkondade koorimine toob kaasa mitmeid kasulikke tulemusi.
Näiteks regulaarne koorimine soodustab uute naharakkude tootmist ja aitab vältida naha enneaegset vananemist. Selle protsessi abil näeb nahk noorem ja tervem välja, mis on eriti oluline vananeva naha puhul.
Miks võib koorimine ununeda?
Koorimine võib olla unustatud ilurutiini osa mitmel põhjusel: kiire elutempo, tähelepanu koondumine teistele iluprotseduuridele, teadmatus või arvamus, et see pole nii oluline kui teised hooldusrituaalid. Lisaks võib valesti tehtud koorimine (liiga tihti või liiga intensiivselt) põhjustada nahaärritust, mistõttu mõned inimesed võivad hakata seda hooldusetappi vältima teadlikult.
Koolimiskeerm mis on õrn kuid tõhus nahale leiate siit
Seega aitab koorimiskreemi kasutamine jalgadel hoida naha tervena ja pehmena ning ennetada mitmesuguseid probleeme, nagu naha kuivus, kareduse tekkimine ja paksendid.
Koorimissagedus sõltub naha tüübist, piirkonnast ja kasutatavast koorimisvahendist. Siin on üldised soovitused, kui tihti võiks koorimisseansse teha:
1. Näonaha koorimine
- Normaalne kuni rasune nahk: 2-3 korda nädalas. Rasuse naha korral võib sagedasem koorimine aidata vältida ummistunud poore ja liigse rasu kogunemist.
- Kuiv ja tundlik nahk: 1 kord nädalas. Liiga sage koorimine võib kuiva ja tundlikku nahka ärritada ja veelgi kuivatada, seega tuleks seda teha ettevaatlikult.
- Kombineeritud nahk: 1-2 korda nädalas, keskendudes rasusematele piirkondadele (näiteks T-tsoon).
2. Kehanaha koorimine
- Kehanahk (käed, jalad, torso): 1-2 korda nädalas. Keha nahk on tavaliselt paksem kui näonahk, seega talub sagedasemat koorimist. Näiteks küünarnukkidel ja põlvedel võib vajadusel tihedamalt koorida.
- Jalad: 1-2 korda nädalas, sõltuvalt sellest, kas nahk on kalduvus paksenema või mitte. Jalgadel võivad kergemini tekkida nahapaksendid, mistõttu võib koorimine olla vajalik sagedamini.
3. Õrnemad piirkonnad
- Kael ja dekoltee: 1 kord nädalas, kuna nende piirkondade nahk on õrnem ja vajab kergemat koorimist.
Jalgade koorimine sõltub suuresti sinu jalgade naha seisukorrast ja vajadustest. Üldised soovitused jalgade koorimissageduse kohta on järgmised:
1-2 korda nädalas:
- Normaalne nahk: Kui sinu jalgade nahk ei ole eriti kuiv ega kaldu paksenemisele, piisab jalgade koorimisest 1-2 korda nädalas. See hoiab naha pehmena ja ennetab paksendite või kareduse teket.
2-3 korda nädalas:
- Kuiv või kõva nahk: Kui sinu jalataldade nahk kipub olema kuiv, kõva või kalduv paksendite tekkimisele (eriti kandade piirkonnas), võib koorida sagedamini, näiteks 2-3 korda nädalas. Selline sagedus aitab vältida kareduse teket ja hoida nahka siledamana.
Kord nädalas või harvem:
- Tundlik või ärrituv nahk: Kui jalgade nahk on tundlik või kipub kergesti ärrituma, võib koorida harvemini – kord nädalas või isegi harvem. Oluline on kasutada õrnu koorimisvahendeid, mis ei ärrita nahka.
Mida meeles pidada:
- Niisutamine on võtmetähtsusega: Pärast jalgade koorimist on oluline nahka korralikult niisutada, sest koorimine võib ajutiselt nahka kuivatada. Paks niisutav kreem või jalapalsam aitab nahka pehmendada ja kaitsta.
- Ära koori liiga agressiivselt: Liigne või liiga tugev koorimine võib tekitada nahaärritust või isegi vigastusi, seega kasuta pehmeid koorijaid ja sobivaid hooldusvahendeid.
- Seeninfektsioonide korral: Kui sul on jalgadel seen- või nahainfektsioonid, tasub koorimist vältida või seda teha ettevaatlikult, sest koorimine võib infektsiooni ärritada või levitada.
Regulaarne, kuid mõõdukas jalgade koorimine aitab hoida naha tervena ja pehmena, samas vältides liigset kuivust ja paksendite teket.
Palju päikest teie päeva soovides,