Kuiv nahk ja sügelus? Kuidas niisutada jalgadel kuiva nahka? – Jalaravi Tarbed

Kuiv nahk ja sügelus? Kuidas niisutada jalgadel kuiva nahka?

Kuiv nahk ja sügelus võivad olla tüütud ja ebamugavad sümptomid, mis võivad olla põhjustatud mitmetest teguritest. Kuiv nahk on tavaliselt seotud naha niiskuse puudumisega, kui nahk ei suuda säilitada piisavat kogust looduslikke õlisid ja niiskust. Siin on mõned võimalikud põhjused ja viisid, kuidas leevendada kuiva nahka ja sellega kaasnevat sügelust:

 1. Niiskuse puudumine: Kuiv siseõhk võib põhjustada naha kuivust ja sügelust. Kasutage niisutajat, et suurendada õhuniiskust ruumis, kus viibite.

 2. Kuumad dušid või vannid: Kuuma vee kasutamine duši või vanni ajal võib eemaldada naha looduslikud õlid ja põhjustada kuivust. Kasutage sooja vett ja lühemaid dušše või vanne.

 3. Sobimatu seebi kasutamine: Mõned seebid võivad naha kuivust suurendada. Valige õrn ja niisutav seep, mis ei sisalda tugevaid kemikaale ega lõhnaaineid.

 4. Lõhenenud nahk: Lõhenenud või karedad piirkonnad nahal võivad põhjustada sügelust. Kandke niisutavat kreemi, et hoida nahka pehme ja sile. Kanna - ja nahalõhedele leiad kreemi siit    

 5. Kliimamuutused: Kuiv õhk, külm ilm ja tuul võivad kuivatada naha ja suurendada sügelust. Kandke sobivat riietust, mis kaitseb nahka ja hoidke käed ja nägu katte all külma ilmaga. Käte hoolduseks leiad toote siit

 6. Allergiad: Mõned inimesed võivad olla allergilised teatud nahahooldustoodetele või kosmeetikatoodetele, mis võivad põhjustada sügelust. Vältige tooteid, mis põhjustavad allergilist reaktsiooni.

 7. Lisaniiskuse kasutamine: Kasutage niisutavaid kreeme või losjoneid, et säilitada naha niiskustasakaalu. Valige looduslikud või hüpoallergeensed niisutajad. Tooted leiate siit

 8. Ravimid: Mõned ravimid võivad põhjustada naha kuivust ja sügelust. Kui kahtlustate, et teie ravim võib olla süüdlane, konsulteerige oma arstiga.

Kui kuiv nahk ja sügelus püsivad ja ei parane, või kui need on väga tugevad ja häirivad teie igapäevaelu, peaksite konsulteerima arstiga. Mõnikord võivad need sümptomid olla seotud tõsisemate nahahaigustega, nagu ekseem või psoriaas, ja nõuda professionaalset ravi ja diagnoosi. Arst saab aidata kindlaks teha põhjuse ja soovitada sobivat ravi kuiva naha ja sügeluse leevendamiseks.

Kuidas niisutada jalgadel kuiva nahka?

Kuiva naha niisutamine jalgadel on oluline, et hoida jalad tervetena, vältida ebamugavust ja ennetada pragunemist või karedust. Siin on mõned näpunäited, kuidas niisutada kuiva nahka jalgadel:

 1. Leotavad jalavannid: Leotavad jalavannid aitavad pehmendada kuiva nahka ja eemaldada surnud naharakke. Täitke kauss sooja veega ja lisage vannisoola. Vannisoola leiate siit. Leotage jalgu 10-15 minutit, seejärel kuivatage õrnalt ja kandke niisutavat kreemi.

 2. Kasutage niisutavat kreemi: Kandke niisutavat kreemi või losjooni jalgadele pärast iga pesu või jalavanni. Valige niisutav toode, mis sisaldab looduslikke koostisosi ja on sobiv teie naha tüübile. Niisutavate kreemide valiku leiad siit

 3. Paksu ja sügavniisutavat kreemi: Eriti kuiva naha korral võib kasutada paksu niisutavat kreemi, näiteks Foot Butter vajuta siia. Kandke seda eriti kuivadele piirkondadele, näiteks kandadele ja põlvedele, ning katke jalad puuvillaste sokkidega ööseks.

 4. Kasutage õlisid: Mõned õlid, nagu oliiviõli, kookosõli või mandliõli, sobivad suurepäraselt jalgade niisutamiseks. Kandke õli niisketele jalgadele pärast pesemist ja laske neil looduslikult kuivada.

 5. Kasutage jalakreemi: Jalakreemid on spetsiaalselt formuleeritud jalgade hooldamiseks ja niisutamiseks. Need võivad sisaldada niisutavaid ja rahustavaid koostisosi, nagu näiteks saialill ja lavendel. Soovitame seeda toodet

 6. Kasutage spetsiaalseid sokke: Mõned sokid on valmistatud niisutavatest materjalidest, nagu bambus- või mikrokiud. Kandke neid sokke, et hoida jalad niisked ja mugavad.

 7. Vältige liiga kuuma vett: Liiga kuumad dušid või vannid võivad eemaldada naha looduslikke õlisid ja suurendada kuivust. Kasutage sooja vett ja lühemaid vanniaegasid.

 8. Pimsskivi või jalaviili kasutamine: Et eemaldada karedad ja kuivanud nahapinnad, kasutage pimsskivi või jalaviili, eriti kontsadel ja talla all. Toote leiad siit

 9. Kaitske jalgu: Külma ilmaga kandke sooje jalatseid ja vältige paljajalu käimist külmadel pindadel.

 10. Joo piisavalt vett: Veepuudus võib mõjutada nahka, seetõttu on oluline juua piisavalt vett, et hoida nahka niiskena.

Kui kuivus ja karedus jalgadel ei parane või halvenevad, võiksite konsulteerida dermatoloogi või podoloogiga, et saada spetsiifilist nõu ja abi. Mõnikord võivad need sümptomid olla seotud jalgade nahaprobleemidega, mis nõuavad professionaalset hooldust.