Miks on inimesel varbaid vaja? 8 põhjust miks varbad moonduvad. – Jalaravi Tarbed

Miks on inimesel varbaid vaja? 8 põhjust miks varbad moonduvad.

Varbad on oluline osa inimese jalast ja kehal tervikuna. Neid on vaja mitmel põhjusel, mis hõlmavad järgmist:

 1. Kõndimine: Varbad aitavad meil tasakaalu säilitada ja kõndida. Need toimivad koos jala kaarega, et levitada kehakaalu ühtlaselt ja võimaldavad liikumist erinevates suundades.

 2. Jalatsite kandmine: Varbad aitavad meil kanda jalatseid ja hoida neid paigal. Need loovad haarde ja võimaldavad meil kontrollida, kuidas jalatsid jalas püsivad.

 3. Tasakaalu ja stabiilsus: Varbad mängivad olulist rolli tasakaalu ja stabiilsuse tagamisel. Nad aitavad meil seista ühel jalal, teha tasakaalu harjutusi ja hoida tasakaalu erinevatel pindadel.

 4. Löögitaluvus: Kõndimisel ja jooksmisel neelavad varbad lööke, mis tekivad, kui jalg maapinnaga kokku puutub. See aitab vähendada koormust jalgadele ja alajäsemetele ning vähendab vigastuste ohtu.

 5. Tundlikkus ja aistingud: Varvastel on rikkalik närvivarustus, mis võimaldab meil tajuda erinevaid pindu ja tekstureid, aidates meil navigeerida ümbritsevas keskkonnas.

 6. Jalgade haaramine: Varvad võimaldavad meil haarata ja kinni hoida esemeid, mis võib olla kasulik erinevates igapäevastes tegevustes.

 7. Liikumine ja manööverdus: Varvastega saab suunata jalga mitmesse suunda, mis on kasulik jooksmisel, hüppamisel ja erinevates spordialades.

 8. Kehatemperatuuri reguleerimine: Varvaste verevarustus aitab reguleerida kehatemperatuuri, aidates hoida jalad soojana külmas ja jahutada neid kuumas keskkonnas.

Kokkuvõttes võimaldavad varbad inimesel liikuda, tasakaalu hoida ja kohanduda erinevate keskkonna tingimustega. Need on oluline osa jalgade anatoomiast ja mängivad olulist rolli meie igapäevastes tegevustes ja üldises liikuvuses.

  

Varvaste moondumise põhjused:

Varvaste moondumine on üldine probleem, mis võib põhjustada ebamugavust ja valu jalgades. See seisund on tavaliselt seotud varvaste vale asendiga või nende deformatsiooniga.

Varvaste moondumist võivad põhjustada mitmed erinevad tegurid, sealhulgas:

 1. Lampjalad: Lampjalad põhjustavad jalgade vale asendi ja varvaste moondumist.

 2. Pärilikud tegurid: Mõned inimesed võivad olla geneetiliselt eelsoodumusel varvaste deformatsioonidele. Teine varvas on "suurest" varbast pikem.

 3. Ebameeldivad ja kitsad jalatsid: Kandmine ebamugavad või liiga kitsad jalatsid, eriti kõrged kontsad, põhjustavad survet varvastele ja aja jooksul põhjustada deformatsioone.

 4. Vanus: Vanusega võivad liigesed ja kõõlused nõrgeneda, mis võib põhjustada varvaste moondumist.

 5. Artriit: Mõned artriidi tüübid võivad mõjutada jalgade liigeseid, põhjustades varvaste deformatsioone.

 6. Hallux valgus (suurvarba kont): Hallux valgus on seisund, kus suurvarvas kaldub teiste varvaste suunas, põhjustades suure varba luulise väljaulatuva kasvu ja teiste varvaste kõverdumist.

 7. Vigastused: Vigastused jalgadele, eriti varvastele, võivad põhjustada varvaste deformatsioone.

 8. Lihaste nõrkus: Nõrgad lihased jalgades, eriti varvaste ümber, põhjustavad varvaste moondumist.

Varvaste moondumise sümptomid võivad hõlmata valu, turset, punetust, nahapõletikku ja raskusi jalatsite kandmisel. Raskematel juhtudel võivad need deformatsioonid mõjutada teie jalgade funktsiooni ja põhjustada kõndimisprobleeme.

Kuidas ennetada, et varvastes ei tekiks deformatsioone/moondumisi?

Varvaste deformatsioonide või moondumiste ennetamine hõlmab mitmeid olulisi samme, mida saate järgida, et hoida oma varbad tervetena ja vältida selliste probleemide teket. Siin on mõned ennetusmeetmed:

 1. Kanda sobivaid jalatseid: Valige jalatsid, mis sobivad teie jala kuju ja suurusega ning mis ei suru varbaid kokku ega ole liiga kitsad. Vältige kõrgeid kontsi, kui võimalik, kuna need võivad põhjustada ebamugavust ja deformatsioone.

 2. Kandke ortopeedilisi sisetallasid: Kui teil on juba olemas jalgade probleemid või riskifaktorid, kaaluge ortopeediliste sisetaldade kasutamist, et toetada jala õiget asendit ja leevendada survet varvastele. Ortopeedilised tallatoed leiate siit

 3. Tugevdage varbaid: Teostage harjutusi, mis aitavad tugevdada varvaste lihaseid. Lihtsad harjutused, näiteks varvaste sirutamine ja kokkutõmbamine, võivad aidata parandada jala lihaste tugevust ja paindlikkust.

 4. Vältige liigset koormust: Olge teadlik sellest, kuidas teie jalad koormust kannatavad. Vältige liigset kõndimist, jooksmist või seismist, mis võib põhjustada varbastele lisakoormust. Kasutage varvastele abivahendeid. Tooted leiate siit    

 5. Jälgige oma kehakaalu: Liigse kehakaalu kandmine suurendab koormust jalgadele ja võib põhjustada deformatsioone. Tervislik toitumine ja regulaarne kehaline aktiivsus võivad aidata säilitada tervislikku kehakaalu.

 6. Jalavannid ja massaaž: Aeg-ajalt leotage jalgu soojas vees ja tehke jalamassaaži, et leevendada lihaspingeid ja parandada vereringet.

 7. Õige jalatsite hooldus: Hoidke oma jalatsid puhtad ja korras, vahetage neid regulaarselt välja, et tagada piisav tugi ja vältida varvaste pigistamist. Selleksleiate tooted siit

 

8. Konsulteerige spetsialistiga: Kui teil on juba varvaste deformatsioonid või muud jalgade probleemid, konsulteerige podoloogi või ortopeedilise kirurgiga. Nad saavad anda teile nõu konkreetsete probleemide ja vajaliku hoolduse või ravi osas. Broneeri aeg siit

Pidage meeles, et igaühe jalgade anatoomia on erinev, seega võivad ennetusmeetmed olla individuaalsed. Kui teil on muret varvaste deformatsioonide või jalgade tervise pärast, peaksite konsulteerima spetsialistiga, et saada isikupärastatud nõustamist.

Varajane ennetamine ja hoolitsemine oma jalgade eest aitavad vältida tulevikus tekkida võivaid probleeme.